2 lipca 2008

Mistrzostwa Europy, Serbia - Początek

Jestesmy tutaj - w miejscowości Niska Bania w Serbii - od Soboty. Niska Bania to miejscowość uzdrowiskowa z gorącymi źródłami - ciepła woda płynie strumieniem przez środek parku. Lataliśmy dwa dni treningowo, podstawowy problem tutaj to oderwać się od górki po starcie. Są dwa startowiska: jedno duże na południe gdzie wieje zwykle wiatr termiczny i drugie, małe i małym przewyższeniem, na północny zachód. Okolica ładna, góry przypominające Beskidy pod względem wysokości ale z wapiennymi skałami. Jest zdecydowanie gorąco.

Przedwczoraj było oficjalne rozpoczęcie imprezy z defiladą zawodników przez środek miasteczka i z przemówieniami oficjeli w parku. Wczoraj odbył się safety brieffing dla wszystkich zawodników na którym m.in. pan doktor przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy a potem pojechaliśmy na start z zamiarem grania pierwszej konkurencji odbył się pierwszy brieffing ale w trakcie odprawy dało się słysze grzmoty i konkurencja został unieważniona. Zjechaliśmy na dół samochodami, z których co najmniej kilka ma ponad ćwierćwieczna historię.

Organizacja imprezy jest na razie kiepska, ceny za to dosyć niskie a tereny do chodzenia po górach bardzo ciekawe, z wioskami jakich w Polsce nie da się już spotkać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz